Ievads


Mans kā Lielās Baltās Brālības Sūtnes uzdevums ir sniegt pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par Ceļu, ko Gudrības Valdoņi vai Dievišķie Valdoņi, vai Lielā Baltā Brālība māca cilvēcei.

Tāpēc man ir nodoms mēģināt pasniegt jums materiālus, kas atklāj Iesvētījuma Ceļa tēmu vai Iekšējo Ceļu, vai Rožu Ceļu maksimāli pilnīgi, cik man atļauj iekšējie un ārējie apstākļi.

Publikāciju pamatā ir diktāti, ko Valdoņi ir devuši caur mani, kā arī citas publikācijas, kuras pēc maniem uzskatiem atklāj tēmu "Rožu Ceļš".

Tatjana Mikušina
Gaisma un Mīlestība!

 
 


"Lai cik tas nebūtu paradoksāli, skatoties uz neskaitāmajām ciešanām un nelaimēm, no cilvēku tūkstošiem tikai viens ir pietiekami vērīgs, lai meklētu Dievu, bet no daudzajiem tādiem Dieva meklētājiem tik tikko vienam piemīt garīga neatlaidība, kas ļauj neitralizēt sliktās karmas sekas, izbēgt no kosmiskās ilūzijas un sasniegt Realitāti – Dievu."


Йогананда Парамаханса «Бхагавадгита: Беседы Бога с Арджуной. Царственная Наука Богопознания. Новый перевод и комментарии» / Перевод с англ. - М.: ООО Издательство «София», 2008. Стр. 739.

Paramahansa Yogananda "Bhagavadgīta: Dieva sarunas ar Ardžunu. Ķēnišķīga Dieva izzināšanas Zinātne. Jauns tulkojums un komentāri" /Tulkojums no angļu val. - М.: ООО Издательство «София», 2008. Стр. 739.

 
 
Brīdinājums tiem,
kas tiecas stāties uz Ceļa

"Tikai viens ceļš ved uz Ceļu; tikai pašās beigās to var sadzirdēt Klusuma Balsi. Kāpnes, pa kurām kāpj tas, kas tiecas, ir celtas no ciešanu un sāpju pakāpieniem; mierināt tās var tikai ar taisnprātīguma balsi. Ak, vai tev, mācekli, ja tu esi paņēmis sev līdz kaut vai vienu trūkumu, neatstādams to lejā: jo tad kāpnes salūzīs un nogāzīs tevi. Tās pakājē stāv dziļā tavu grēku un maldu purvā, un pirms tu uzdrošināsies pāriet pāri platam materialitātes bezdibenim, tev ir jānomazgā savas kājas Atsacīšanās Ūdeņos. Ak, vai tam, kas uzdrošināsies ar netīrām kājām apgānīt kaut vienu vienīgu pakāpienu. Tumši un lipīgi dubļi sacietēs, pielipinās viņa pēdām un pienaglos pārdrošnieku uz vietas; un viņam kā putnam, ko viltīgs putnu ķērājs noķerts cilpā, vairs nebūs tālākas virzības. Viņa netikumi pieņems atveidus un novilks viņu lejā. Viņa grēki pacels savas balsis kā šakāļi, smiedamies un kaukdami saulrietā; viņa domas kļūs par karapulku, kas sagrābs viņu un aizvedīs vergu gūstā."

J. Blavatska "Klusuma Balss".

 

Rekomendācijas tiem, kas tiecas stāties uz Ceļa

"Iznīcini savas vēlēšanās, mācekli, atņem spēku saviem netikumiem ātrāk nekā spersi pirmo soli augstākajā Ceļā. Iznīdē savus grēkus, padari tos mēmus uz visiem laikiem, pirms sāksi savu augšupgājienu.

Apvaldi savas domas un virzi visu uzmanību uz savu Skolotāju, kuru tu vēl neredzi, bet kuru jau nojaut.

Savieno visas savas jūtas vienā, ja gribi būt drošībā no ienaidnieka. Citādi tavas dvēseles tumšajās acīs neredzēsi stāvo taku, kas ved pie Skolotāja.

Ilgs un nogurdinošs ir ceļš, kas izplešas tavā priekšā. Viena nožēla par pagātni, kas palikusi aizmugurē, novilks tevi lejā, un nāksies tavu grūto kāpienu atkal sākt no jauna.

Iznīcini sevī atmiņas par iepriekšējiem pārbaudījumiem. Neatskaties atpakaļ, citādi tu iesi pagalam.

Netici, ka var iznīcināt iekāri, kamēr lolo un apmierini to, – jo tie ir meli, ko iedveš Mara. Ar tās apmierināšanu netikums vēršas plašumā un izaug spēkā kā resns nobarojies tārps zieda sirdī.

Skolniekam jākļūst KĀ BĒRNAM, pirms pirmā skaņa pieskaras viņa ausij."

J. Blavatska "Klusuma Balss".

 Kāds ir tavs motīvs, censoni?

Ir zināms, ka mūsu vadošais motīvs, uzdod kustības virzienu. Tāpēc pašā Ceļa sākumā ir ļoti svarīgi tikt skaidrībā ar saviem motīviem, noteikt pareizo virzienu. Tāpēc, pat ja mums ir liela pārtikas rezerve, spēcīgs zirgs un daudz spēka, mēs nekad nesasniegsim mērķi, ja aulekšosim nepareizā virzienā.

Ir noteikti centieni, iekšējie virzošie spēki cilvēkā, kuri formējas ne no viena vien iemiesojuma un kuri ļauj nekļūdīgi izvēlēties Ceļu un sākt kustēties. Citi cilvēki, kuriem nav pietiekamu iekšēju sasniegumu, lasīs tās pašas grāmatas, tos pašus diktātus, klausīsies tos pašus vārdus, bet tos visus, kas liktos kā pareizās darbības, aizvedīs viņus tikai tālāk no Ceļa ilūzijas džungļos.

 

Neko nelīdzēs, ja jūs kaut kur izdzirdēsiet, kāds motīvs ir pareizais, un sāksiet pārliecināt sevi, ka jums arī ir tāds pats motīvs. Cilvēka psihe ir tā iekārtota, bet miesīgais prāts ir tik viltīgs, ka dažkārt cilvēkam ir viens motīvs, kurš ir patiess un kurš ir viņa apziņas līmeņa noteikts konkrētajā mirklī, bet viņš kaut kur dzird, ka pareizajam motīvam jābūt citam, un pārliecina sevi, ka viņam ir tieši tāds motīvs. Šai gadījumā viņa vadošās darbības tik un tā būs viņa īstais, slēptais motīvs, neatkarīgi no tā, vai cilvēks patiesi uzskata, ka viņa motīvs ir cits, tas, kuru viņš atklāti paziņo visiem, arī sev.

Ar to var izskaidrot, ka cilvēki, kuri sāk iet Ceļu, un pēc kāda laika aiziet vai aizraujas ar kaut ko citu. Ar to var izskaidrot, kāpēc Ceļu iet nedaudzi cilvēki, bet sasniedz tikai daži cilvēki gadsimtā.

Zemāk minēti daži atbildes varianti uz jautājumu: kāds motīvs jūs vada, kad jūs stājaties uz Ceļa? Psihologi iesaka atbildēt nedomājot. Tad ir iespēja noskaidrot īsto motīvu. Tāpēc, ka tad, ja iejaucas miesīgais prāts, un jūs sākat pārdomāt un analizēt, tad visticamāk, jūsu atbildes neparādīs īsto motīvu. Un jūs paši maldāties.

 


Tātad, kas jūs virza,
kad jūs tiecaties stāties uz Ceļa:

• Vēlēšanās saskarsme ar Augstākajām pasaulēm

• Centieni uzlabot savu veselību

• Uzlabot savu materiālo stāvokli

• Vēlēšanās palīdzēt tuvākajam

• Centieni realizēt sevi šajā pasaulē

• Šķirties no savas nereālās daļas

• Kalpošana Dievam

• Kalpošanas visām dzīvajām būtnēm

• Sevis pilnveidošana

• Mīlestība pret Dievu

• Pārējais...

 

 Garīgā attīstība un nervu sabrukums

Mūsu publicētais raksts ir pazīstama ārsta psihiatra Roberto Asadžioli (Roberto Assagioli) viens no tiem viņa analīzes pirmajiem pretrunīgajiem un maz izpētītajiem procesu mēģinājumiem, kuri ir neizbēgami cilvēka garīgās pamošanās ceļā.

Šis darbs iegūst īpašu nozīmīgumu ar to, ka garīgās tapšanas problēmas, kurām bieži piemīt subjektīvs un personisks raksturs, ievieš vispārēju likumsakarību jēdzienu, bet tīri pētnieciska un profesionāla pieeja problēmai apvienojas ar autora garīgo pieredzi. Raksts lieliski ilustrē vienu no okultajiem likumiem, saskaņā ar kuru cilvēka jebkādos garīgos centienos neizbēgami atklājas viņā kā viss pozitīvais, tā arī viss negatīvais, nepielūdzami novedot skolnieku uz pārbaudījumu ceļu. Mūsu minētais pētījums ar J. Kļučņikova priekšvārdu ir viens no pirmajiem zinātniskiem un profesionāliem mēģinājumiem aptvert garīgās attīstības problēmas un cilvēka pārveidošanās no praktizējoša speciālista viedokļa.


1 Minētais raksts ir kopēts no Rērihu sekotāju vietnes http://www.newepoch.ru/journals/5/assadgioli.html

 

uz sākumlapu

Copyright © 2008 - 2020
Tatyana Mikushina
© 2008 - 2019 Lauma Ergle translation.
All rights reserved.
Latvia